PIS logo
Skarżysko-Kam.
ul. Sikorskiego 20/227 26-110 Skarżysko-Kam. Tel 512 293 747

Kielce
Biuro Poselsko-Senatorskie
al. IX Wieków Kielc 2a 25-516 Kielce

Zapraszamy na spotkanie

Jak przeciwdziałać bezrobociu? Zaproszenie do dyskusji

„Jak przeciwdziałać bezrobociu w powiecie skarżyskim w świetle nowej perspektywy finansowej UE” to tytuł konferencji, która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (18 marca) o godz. 18.00 w Hotelu Promień. Do udziału w konferencji zapraszają poseł na Sejm RP Maria Zuba i Starosta Skarżyski Michał Jędrys.

Szukanie rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy to główny cel przyświecający poniedziałkowej konferencji. Czy szansą na rozwój powiatu skarżyskiego i wzrost zatrudnienia będą nowe priorytety w podziale środków unijnych
w nadchodzącym okresie programowania i czy dostęp do unijnego wsparcia może prowadzić do zmniejszenia bezrobocia? To tylko niektóre z pytań, na które będą starali się odpowiedzieć zaproszeni do udziału w konferencji eksperci. A będą to: Grzegorz Orawiec – dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
w Kielcach oraz Ryszard Zbróg – Prezydent Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej
w Kielcach.

Podczas konferencji będzie również mowa o tym, jaki wpływ na wzrost zatrudnienia ma jakość kształcenia, nowe technologie i innowacyjność. W tym temacie głos zabierze dr inż. Janusz Tuśnio z Politechniki Świętokrzyskiej.

Organizatorzy konferencji liczą, że do dyskusji przyłączą się samorządowcy, dyrektorzy firm oraz przedsiębiorcy, by wspólnie szukać dróg wyjścia z trudnej sytuacji na rynku pracy w powiecie skarżyskim.

Konferencja odbędzie się: 18 marca, początek o godz. 18.00 w Hotelu „Promień” w Skarżysku-Kamiennej, ul. Legionów 105.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.