PIS logo
Skarżysko-Kam.
ul. Sikorskiego 20/227 26-110 Skarżysko-Kam. Tel 512 293 747

Kielce
Biuro Poselsko-Senatorskie
al. IX Wieków Kielc 2a 25-516 Kielce

KONFERENCJA PRASOWA W BIURZE POSELSKIM W STARACHOWICACH 2011-11-16

Starachowice. Podczas konferencji prasowej posła Krzysztofa Lipca, która odbyła się z udziałem Posłów na Sejm RP Marii Zuby, Jarosława Rusieckiego i Tomasza Kaczmarka oraz Radnych Rady Miejskiej w Starachowicach Lidii Dziury i Joanny Główki, świętokrzyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do odchodzącej z PiS posłanki Beaty Kempy, aby złożyła mandat poselski, który otrzymała w ostatnich wyborach parlamentarnych jako liderka listy tej partii w regionie świętokrzyskim.

Podczas konferencji posłowie Prawa i Sprawiedliwości podpisali także projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym. Asumpt do tej inicjatywy dała afera korupcyjna w Starachowicach – prezydent tego miasta Wojciech B. przyznał się prokuratorowi do winy, ale po wyjściu z aresztu wrócił do pełnienia obowiązków włodarza miasta. Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem ustawy został upoważniony poseł Krzysztof Lipiec.

Obecna na konferencji Przewodnicząca Klubu Radnych PiS w starachowickiej Radzie Miejskiej Lidia Dziura przedstawiła treść listu, jaki skierowała osobiście do każdego z Radnych Miejskich o podpisanie się pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Prezydenta Miasta. Wniosek taki, podpisany przez pięcioro Radnych z Klubu Prawa i Sprawiedliwości, został przedstawiony Radnym już kilka tygodni temu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.