PIS logo
Skarżysko-Kam.
ul. Sikorskiego 20/227 26-110 Skarżysko-Kam. Tel 512 293 747

Kielce
Biuro Poselsko-Senatorskie
al. IX Wieków Kielc 2a 25-516 Kielce

Suchedniów przeciw agresji

Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na agresję. Pokażmy i udowodnijmy, że nie zgadzamy się na przemoc! Im nas będzie więcej, tym głośniej krzykniemy, tym więcej osób nas usłyszy. Musi być jasne dla wszystkich, że nasze społeczeństwo nie zgadza się na agresję i stosowanie przemocy w jakiejkolwiek formie, a jednogłośnie opowiada się przeciwko złodziejom i bandytom – zachęcali organizatorzy do licznego udziału w Marszu.

Bezpośrednią przyczyną Marszu była potrzeba okazania solidarności z księdzem Krzysztofem Dębowskim, bestialsko pobitym przez bandytów miesiąc temu. 6 maja na posesji Zgromadzenia Sióstr Zakonnych Imienia Jezus dwóch bandytów napadło kapłana, który nakrył ich na gorącym uczynku włamania i kradzieży. Złodzieje byli bezlitośni, ksiądz w stanie ciężkim na długie tygodnie trafił do szpitala, gdzie wciąż przebywa.

Marsz zorganizowany był przez poseł Marię Zubę (PiS) i ks. proboszcza Marka Migockiego, przy wsparciu suchedniowskich oddziałów Akcji Katolickiej, Rycerzy Kolumba, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i „Strzelca”. Przybyli również goście spoza miasteczka, m.in. poseł Krzysztof Lipiec i starosta skarżyski Michał Jędrys.

Marsz odbywał się w atmosferze wielkiej powagi, jego uczestnicy odmawiali modlitwy w intencji powrotu do zdrowia księdza Dębowskiego.

Manifestacja wyruszyła sprzed kaplicy Zgromadzenia Sióstr Zakonnych Imienia Jezus (nieopodal której napadnięto księdza) o 17.15 i po pokonaniu dwóch kilometrów ulicami miasteczka zakończyła się Mszą św. w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie.

Fot. Renata Ślusarczyk, Karol Furmańczyk, Piotr Adamczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *