PIS logo
Skarżysko-Kam.
ul. Sikorskiego 20/227 26-110 Skarżysko-Kam. Tel 512 293 747

Kielce
Biuro Poselsko-Senatorskie
al. IX Wieków Kielc 2a 25-516 Kielce

PZOZ w Starachowicach z dofinansowaniem

W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach zorganizowano konferencję prasową, podczas której podpisano umowę na termomodernizację starachowickiego szpitala. Blisko 8 000 000 złotych wyniesie gruntowna termomodernizacja budynków kompleksu głównego Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, z czego 85% kwoty, czyli 6 605 518 złotych pochodzi z dotacji od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Celem inwestycji jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez lepsze gospodarowanie polityką energetyczną budynku. Zadanie będzie polegało na termomodernizacji sześciu budynków (A,B,C,D,E,F). W obiektach między innymi wymieniona zostanie stolarka okienna, ocieplone zostaną również ściany zewnętrzne wraz z piwnicami i stropodachem, co znacznie przyczyni się do oszczędności energii.

Zakończenie prac, w ramach zawartej umowy pomiędzy szpitalem w Starachowicach a WFOŚiGW w Kielcach zaplanowano na koniec listopada 2020 roku

http://www.kielce.uw.gov.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/14746,Termomodernizacja-starachowickiego-szpitala.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.