PIS logo
Skarżysko-Kam.
ul. Sikorskiego 20/227 26-110 Skarżysko-Kam. Tel 512 293 747

Kielce
Biuro Poselsko-Senatorskie
al. IX Wieków Kielc 2a 25-516 Kielce

Przygotowanie do realizacji inwestycji laboratorium Głównego Urzędu Miar w Kielcach

Dziś miała miejsce konferencja prasowa w miejscu przygotowywanej do realizacji inwestycji laboratorium Głównego Urzędu Miar w Kielcach.

Za kilka miesięcy ruszy budowa kampusu Głównego Urzędu Miar. Na konferencji spotkali się przedstawiciele rządu, województwa, parlamentarzyści, władze Politechniki Świętokrzyskiej i dyrekcji planowanej inwestycji.

Poseł Maria Zuba zaznaczyła, że województwo świętokrzyskie nie było jedynym walczącym o umiejscowienie u siebie Laboratoriów Głównego Urzędu Miar, a sam proces przekonania do siebie władz odpowiedzialnych za decentralizację porównała do wygranej bitwy.

Szacowany koszt inwestycji to ok. 200 mln zł, a powierzchnia, udostępniona przez miasto na potrzeby inwestycji, jest obliczona na 10-11 hektarów i znajduje się u podnóża góry Telegraf, w pobliżu drogi krajowej nr 73.

Prezes GUM dr inż. Włodzimierz Lewandowski zapowiedział, że do Kielc miałaby być przeniesiona część laboratoriów urzędu, a atutami Kielc są: dobra lokalizacja, korzystne uwarunkowania geologiczne (najbardziej stabilny tektonicznie teren w Europie), a także warunki zaproponowane przez lokalne władze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.