PIS logo
Skarżysko-Kam.
ul. Sikorskiego 20/227 26-110 Skarżysko-Kam. Tel 512 293 747

Kielce
Biuro Poselsko-Senatorskie
al. IX Wieków Kielc 2a 25-516 Kielce

Opłatek u Biskupa Kazimierza Ryczana

Kielce. W poniedziałek odbyło się tradycyjne spotkanie samorządowców województwa świętokrzyskiego. „Jest tolerancja dla świeckości, nie ma tolerancji dla wartości chrześcijańskich. Europa zamknęła się na chrześcijaństwo” – mówił bp Kazimierz Ryczan do zgromadzonych, którzy spotkali się w Wyższym Seminarium Duchownym. Głównym punktem spotkania był referat Biskupa Kieleckiego podsumowujący członkostwo Polski w Unii Europejskiej w aspekcie duszpasterskim i religijnym. Po wykładzie Biskup skierował  życzenia dla przybyłych samorządowców – prosił, aby pamiętali o miejscu nauczania Kościoła i o znaczeniu wartości w życiu społecznym. Życzenia złożyli także m.in. poseł Krzysztof Lipiec i senator Beata Gosiewska. Wszyscy uczestnicy spotkania po części oficjalnej podzielili się opłatkiem, a grupa studentów z seminarium wystąpiła z krótkim spektaklem kolędniczym.

W spotkaniu uczestniczyli prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i radni m.in. z Kielc, Chęcin, Chmielnika, Sędziszowa i Szydłowa oraz członkowie zarządu województwa, kuratorium oświaty w Kielcach, starostwa powiatowego, a także parlamentarzyści, wśród nich  posłowie Maria Zuba, Krzysztof Lipiec, Jarosław Rusiecki, Andrzej Bętkowski oraz senatorowie Beata Gosiewska i Krzysztof Słoń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.