PIS logo
Skarżysko-Kam.
ul. Sikorskiego 20/227 26-110 Skarżysko-Kam. Tel 512 293 747

Kielce
Biuro Poselsko-Senatorskie
al. IX Wieków Kielc 2a 25-516 Kielce

Marsze Wolności

Już blisko dwa i pół miliona osób podpisało petycję w sprawie obrony statusu nadawcy społecznego dla Radia Maryja i Tv Trwam. Jest to efektem m.in. odbywających się w Polsce od wielu miesięcy Marszy Wolności.

W naszym regionie pierwszy MARSZ W OBRONIE TV TRWAM I WOLNYCH MEDIÓW odbył się 31 marca w Kielcach. Uczestniczyło w nim ponad 3 tys. ludzi. Byli wśród nich parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, byli też przedstawiciele zarządu regionu NSZZ „Solidarność”. Napisy na transparentach głosiły m.in. „Ukarać sprawców mordu smoleńskiego”, „Nie bójcie się, TV Trwam nie gryzie”, „Tu jest Polska”, „Polska Polaków, a nie Dworaków”…
Organizatorzy wystosowali wtedy do Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji petycję: „My, uczestnicy kilkutysięcznego marszu protestacyjnego ulicami Kielc wyrażamy stanowczy protest przeciwko dyskryminacji mediów katolickich w naszej Ojczyźnie. Żądamy anulowania i zmiany nietransparentnych decyzji, które wykluczyły TV Trwam z cyfrowego multipleksu, łamiąc unijne prawo pluralizmu medialnego. (…) Dotychczas prosiliśmy, a teraz żądamy respektowania głosu milionów Polaków i prawa do pluralizmu medialnego”.

Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości, tłumaczył: – To tak nie może być, że dziś w wolnym kraju ludzie wolni i solidarni upominają się o to, aby Polska była wolna. Bo nie ma wolnej Polski, jeśli w niej nie ma wolnych mediów. Nie ma wolnej Polski, jeśli ogranicza się ludziom dostęp do prawdziwego wolnego słowa.

Latem Marsz powędrował przez Ostrowiec Świętokrzyski, 21 października przez Skarżysko (spod kościoła pod wezwaniem Św. Józefa w Skarżysku aż do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej), a w ostatnich tygodniach odbyły się kolejne: 17 listopada w Opatowie, 8 grudnia w Busku, 9 grudnia w Starachowicach. Następne czekają nas w Pińczowie i 16 grudnia we Włoszczowie. Zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *