PIS logo
Skarżysko-Kam.
ul. Sikorskiego 20/227 26-110 Skarżysko-Kam. Tel 512 293 747

Kielce
Biuro Poselsko-Senatorskie
al. IX Wieków Kielc 2a 25-516 Kielce

Debata na temat oświaty Suchedniowa

We wtorkowe popołudnie w Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica odbyła się debata której celem były rozmowy na temat obecnego stanu, jak i przyszłości oświaty w gminie. Na zaproszenie Poseł Marii Zuby w spotkaniu udział wziął Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Pan Cezary Błach, Radni Miejscy, natomiast z zaproszenia nie skorzystał Starosta Skarżyski Pan Jerzy Żmijewski – a szkoda ponieważ część rozmów dotyczyła Zespołu Szkół im. H.Sienkiewicza, który to ma zostać przeniesiony pod „skrzydła”powiatu. Na sali zgromadzili się także mieszkańcy miasta, w tym duże grono nauczycieli. Spotkanie prowadzone było w formule otwartej, zgromadzeni mogli zadawać pytania,na które odpowiadały „wywołane do tablicy” osoby.

Na wstępie Poseł Zuba podziękowała wszystkim za przybycie, podkreśliła iż sytuacja oświaty i ogólna kondycja w gminie nie jest dobra, dlatego też warto się spotkać i wspólnie podyskutować, nie tylko anonimowo pod pseudonimem na forach internetowych.

W słowie wstępnym Burmistrz CB wyraził zadowolenie z organizacji spotkania, przedstawił sytuację finansową gminy, która nie wygląda najlepiej. Szkoły wymagają remontów i modernizacji, placówki te odwiedzają radni, chcą zaznajomić się z ich faktycznym stanem. Bez modernizacji placówek oświaty nie będzie możliwe przeprowadzenie innych inwestycji, na które ciągle brakuje funduszy.

Większość rozmów skupiła się na Zespole Szkół im. H.Sienkiewicza. Zgromadzeni mieszkańcy wyrazili swoje niezadowolenie związane z brakiem na sali podczas tak istotnych rozmów Starosty Jerzego Żmijewskiego, któremu jako stronie przejmującej Zespół Szkół można by zadać wiele pytań odnośnie jego przyszłości. Pani Maria Markiewicz przytoczyła krótki rys historyczny ZS, przedstawiła stan faktyczny szkoły wyrażając troskę o dalszy los placówki. W rozmowach pojawił się także głos, który popierał przeniesienie szkoły, a co za tym idzie likwidację tej placówki w Suchedniowie. Sytuacja oświaty w wielu miastach i gminach naszego kraju sięga dna. Nowo wybrane władze szukając oszczędności decydują się w pierwszej kolejności na podejmowanie kroków mających na celu likwidacje szkół. Jest to także problem niejednokrotnie wynikający z wieloletnich zaniedbań poprzednich włodarzy którzy odkładając wiele spraw „na później” doprowadzili do sytuacji w której drastyczne posunięcia wydają się być nieuniknione.

deb -20150217 -2 deb -20150217 -3 deb -20150217 -4 deb -20150217 -6 deb -20150217 -8 deb -20150217 -10 deb -20150217 -11

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.